Tesisimiz

İş hayatımdaki prensibim, hep yeni ürünler peşinde koşmak ve bunları yerli üretmeye çalışmak olmuştur.

Dr. İsmet Sözen

Güveniniz için çalışıyoruz...

Türkiye’nin Beşeri Ürünler, Lökosit Filtreli Setler ve Kan Torbası üretiminde gelişmiş üretim teknolojileri kullanarak 2017 yılında 4,000 m2 alan üzerinde Yassıören Akpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde atılmıştır. 2019 yılında da 10.500 m2 kapalı alanda faaliyete geçmiştir.

ISO 13485:2016 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi

İyi  Üretim  Uygulamaları
Sertifikası

“Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)”, “Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)” ve “ ISO 13485:2016 Tıbbi Cihaz Kalite Yönetim Sistemleri” gereklilikleri en üst seviyede karşılanacak şekilde Beşeri ürünler (Ovül, Supozituvar, Toz Şase) ve Tıbbi ürünler (Steril Kan Torbaları, Steril Kan Transfüzyon Setleri, Steril Lökosit Filtre Setlerinin Üretimi, Tasarımı ve Geliştirilmesi) üretimi konusunda profesyonel ve uzman kadrosuyla Türkiye İlaç sektörünün öncüsü olmaya devam etmektedir.

Üretim tesisimizde tüm süreçler, üst düzey Çevre ve İş Güvenliği kuralları uygulanarak iş sürekliliği sağlanmış, en güncel teknolojiler kullanılarak en az maliyet ile en çok verimlilik ilke edinilmiş, sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile alanında ilk sırada olmaya hızla devam etmektedir.

Sorumluluk Bilinciyle...

Çevreye ve insana olan üstün saygımız gereği, tüm çalışanlarımızın sağlığını koruyor, çevremizi temiz tutuyor ve makine, ekipman güvenlik emniyetini sağlamak adına tüm birimlerimizle tüm yasal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Bu sayede iş sürekliliğini ve verimliliğimizi en üst seviyeye çıkarıyoruz.

Yıllık 65 milyon adet Beşeri üretim ve 2 milyon set Steril tıbbi ürün üretim kapasitesine sahip tesisimiz, Türkiye ve yurtdışı Steril Tıbbi Ürünler ve Beşeri ürün pazarında önemli bir açığı kapatmaktadır. Ürünlerimiz yurtdışında 23 ülkeye ihraç edilmektedir.

Üretim Kapasitemiz

Ovül/Supozituar5.000.000 kutu/yıl
Şase10.000.000 kutu/yıl
Kan Torbası1.000.000 set/yıl
Lökosit Filtreli Setler1.000.000 set/yıl
Toplam17.000.00 adet üretim yapılmaktadır.*

Türkiye’nin ilk ve tek kan torbası üreticisi olan firmamız, uzun seneler bu konuda kazandığı deneyimler ve son senelerde dünya çapında tanınmış birçok firmadan aldığı distribütörlükler sayesinde bugün kan konusunda ihtisas sahibi olmuştur. Bu sayede kanın toplanmasından, komponentlerine ayrılmasına, kan ürünlerinin işlenmesine, anahtar teslimi kan projelerine kadar tüm konularda faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Pazarı geliştirmek ve standartları yükseltmek amacı ile donör kazanım programlarını, kan ve kan komponenti kullanan servislere ve işleyen kan merkezlerine yönelik eğitim programlarını ve bu konularda çalışma yapan kurum ve dernekleri desteklemektedir.

Fabrikamızdan Görüntüler

Yan Etki Bildirimi