Yönetimin Mesajı

60 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Kansuk, Türkiye’de 1960 yılından beri faaliyet göstererek sağlığınız için güvenilir çözümler üretmektedir.

Kansuk Hakkında

Değerli Paydaşlarımız,

1833 yılında açılan “İngiliz Eczanesi’ne bağlı olarak kurulan Kansuk, 1932 yılında babam Dr. İsmet Sözen tarafından laboratuvar bölümü devir alındı.  60 yıldır Sözen ailesi olarak sağlıkta güvenilir ürünler sunmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir.

Hala %100 yerli ve milli olma özelliğini koruyan şirketimiz, 2019 yılında faaliyete geçen Arnavutköy’deki yeni modern tesisinde hem beşeri ilaç hem de medikal cihaz alanlarında güvenilir ürünler sunmaya devam etmektedir.

Üretimlerimize ek olarak 2002 yılından beri kan ürünleri pazarında Almanya’daki Biotest firmasından ithal ettiğimiz kan ürünlerimiz ile yoğun bakım ve karaciğer nakli alanlarında güvenilir ürünler sunmaya devam etmekteyiz.

Kendi üretimimiz olan kan torbası ve lökosit filtreli setler alanında, 30 senelik tecrübemiz ile Fransa’nın üç aşamalı giriş testlerini başarıyla tamamlayıp ana ihaleye katılma şansını elde ettik. Ürünlerimiz ile ilgili çalışmalar, transfüsyon alanındaki saygın dergilerde son senelerde sıkça yer almaktadır.

Tüm bu başarılarda büyük emeği olan Kansuk çalışanlarını canı gönülden kutluyorum. Başarılarımızı daha da ileri götürmek için insan kaynaklarına olan yatırımlarımız devam edecektir.

Benim 30+ senelik tecrübem, özellikle pandemi sonrası hızla değişen dünyada gelişmeleri yakından sıkı takip edip hemen ve devamlı olarak yeni pozisyon almanın ve bunu yapabilmek için yeterli kaynağı ayırmanın çok önemli olduğunu göstermektedir.

Biz ülkemizi çok seviyor ve güveniyoruz. Daha yüksek bir refah seviyesine ancak hep birlikte erişilebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden de içinde bulunduğumuz sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarımızda deneyimlerimizi diğer meslektaşlarımızla da paylaşarak daha güzel bir geleceğe ulaşmayı arzu ediyoruz.

F.A. Tolga Sözen